HEMEN ARAKONUM

Bostancı Adaklık Kurban

Anasayfa » Pendik adak » Bostancı Adaklık Kurban

Bostancı Adaklık Kurban tesisi 5 Temmuz 2006 yılında faaliyete geçmiştir. Açılışı ise dönemin Kesimhanede hijyen en ehemmiyetli konu olmakla birlikte ücretsiz servisler, uygun fiyatta bir diğer önemli konulardandır. Kredi kartı ile ödeme seçenekleri ve kaliteli ürün, kaliteli hizmet anlayışı ile adak kurbanı satışı Bostancı da harikulade gerçekleşmektedir. Adaklık satışlarının yanı sıra canlı hayvan satışları da mevcuttur. Bostancı adak kurbanı satışı yapan işletmenin dini kurallara uygunluğu da bilhassa üzerinde durulması gereken önemli konulardan biridir. Kesimler genellikle ücretsiz yapılmakta olup, adrese teslim olanakları mevcuttur.

Kurban kesmek sadece kurban bayramına münhasır bir eylem değildir. Çeşitli duaların kabulü ve gerçekleşmesi sonucu da bireyler adak adı altında küçükbaş ya da büyükbaş hayvan kestirip dağıtmak isteyebilirler. Bostancı adaklık kurban platformunda küçükbaş ya da büyük baş fark etmeksizin canlı hayvan satışı yapılmakta ve isteğe bağlı olarak kesim gerçekleştirilmektedir. Peki, İslamiyet’te adak nedir? Kısaca bahsedilecek olunur ise; Allah rızası için ya da mubah olan bir işin gerçeklemesi sonucu kişinin Allaha söz vermesine adak denilmektedir. Kuranı kerimde adak hususunda emir veya nehiyler mevcut değildir fakat adak yapılıyorsa mutlaka yerine getirilmesi gereken eylemlerden biridir. Adak İslami hükümlerle gerçekleştirilmelidir

Adaklık hayvan alınacaksa veya vekâlet yolu ile kestirilecekse doğru kişilerle muhatap olmak işlemin doğru gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bostancı adaklık kurban sadece Bostancı’dadeğil İstanbul’un pek çok yerinde bulunan şubesi ile halka hizmet vermektedir. Hayvanların haklarını rencide etmeden ve uygun koşullarla besleyerek bakımını sağlayan bir işletme olarak adaklık hayvanların kesimi de yine usulüne uygun mezbahalarda gerçekleşmektedir. Bostancı semti adak ya da kurban satışında en gözde alım, satım, kesim mekânlarından biridir. Hayvanlar özellikle sağlıklı koşullarda yetiştirilir. Suni yem ve zararlı kimyasallar hayvanların yetiştirilme sağlığından uzak tutulmaktadır. Çünkü Bostancı adak ve kurban satış işletmesi insan sağlığını her şeyden üstün tutar. Konunun maddi boyutlarına değinilecek olunursa, kredi kartı gibi ödeme seçeneklerini müşterilerine sunarak ödemeyi kolaylaştırır.

Benzer Konular