HEMEN ARAKONUM
Son Yazılarımız
Anasayfa / Pendik adak / Pendik Adak Kurban

Pendik Adak Kurban

Pendik Adak Kurban

Pendik adak kurban alımı için güvenilir, hijyenik olup olmadığı dikkat edilmelidir. Hijyen kurallarına ve kesim kurallarına uygun olan yerlerden alım yapılmalıdır. Kesim yapacak olan kasaplarında kesim kurallarını bilen tecrübeli kişiler olmasına özen gösterilmelidir.  Allah’u Teâlâ’ya ibadet maksadıyla mükellef olmadığı halde mubah olan bir işi yapmayı kararlaştırmak, kişinin öyle bir ameli kendisine vacip kılması ve bunu yapacağına dair Allah’a söz vermesine adak denir.  Adanılan şey bazen bir kurban olabilir bunun için iki hususa dikkat etmek gerekir.  Adak kurban dört ayaklı hayvanlardan olur. Yani koç, sığır gibi tavuk, kaz gibi iki ayaklı hayvanlardan olmaz. Adak kurbanın etinden adayan kişi yiyemez fakirlere dağıtılması gerekir. Eğer yerse yediği miktarın değerini fakirlere vermesi gerekir.

Pendik Adak Kurban
Pendik Adak Kurban

Pendik adak kurban için uygun bir yerdir. Herkesin şartlarına uygun her türlü kurban bulabilir. Adak kurban kesmek için bir niyet edilir. Bu niyet ettiği şey gerçek olduktan sonra adak kurban kesilir. Kurban bayramı dışında kişi sevinçli bir haber aldığında yada çok beklediği bir isteği gerçek olduğu zaman kurban kesmeyi vaat edebilir. Adak kurbanı kurban bayramında kesilmez. Adak için ne adadıysak onu yerine getirmemiş gerekir. İlla kurban adamak gerekmez. Bazen sadaka adayabiliriz, oruç adayabiliriz. Ama bazı şartlar adak sayılmaz. Örneğin mallarımı sermaye edeceğim demek adak sayılmaz. Adak adayan kişinin akıllı, ergenlik çağını geçmiş olması gerekir. Adanan şeyin Allah rızası olmaya türden günah özelliği taşıyacak türde olmamasına dikkat ediniz.

Adak kurban için kesilecek olan hayvanın bir yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Adak kurban etinden adak yapan kişi fakir olsa bile yiyemez. Birinci derece akrabaları yani anasına, babasına, dedesine, evladına, torununa, kocasına veya karısına, fakir olsalar da, yediremez. Bu kişiler dışında kalan ve fakir olan kişilere adak kurban etinden verilebilir. .  Adanan şey bir malın sadaka olarak verilmesi ise, adanan mal adağı yapanın malından ve servetinden fazla olmamalıdır. Bir adakta bulunmak için şu işim olduğu zaman yada bu niyetim olduğu zaman Allah rızası için adak kurban kesmek adağım olsun gibi niyet edilir. Adaklık kurbanlarınızı Pendik adak kurban yerinden de satın alabilirsiniz.

Bu adaklarada bakmalısın

Pendik Kurbanlık

Pendik Kurbanlık

Pendik Kurbanlık Pendik kurbanlık satış yeri uzun yıllardan bu yana sizlere en iyi, İslami usullere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Adak Seocu Desteği ile Güçlendirilmiştir. Adak Kurban Satış yeri | Adak Kurban Satış yeri | Adak Kurban Satış yeri | Yangın Söndürme Tüpü