HEMEN ARAKONUM
Son Yazılarımız
Anasayfa / Pendik adak / Pendik Adaklık Koyun

Pendik Adaklık Koyun

Pendik Adaklık Koyun

Pendik adaklık koyun için uygun ve güvenilir yerlerden almak gerekir. Adaklık koyun kesim şartları da uygun şekilde yapılması gerekir. Kesim işlemini uygun şekilde yapan güvenilir kasaplar tercih edilmelidir. Adak yapılan koyun etinden adayan kişi yiyemez. Günah işlemek için adanan adak adak olarak sayılmaz. Yapılması farz olan bir ibadeti adamak adak olarak sayılmaz. Örnek vermek gerekirse bu sene Ramazan orucumu tutacağım demek adak olarak sayılmaz. Bir kişi istediği bir şey gerçekleşirse adaklık olarak koyun keseceğini adar. Yani çocuğum olursa koyun keseceğim diye adaklık koyun adayabilir. Kesilecek olan adağın dört ayaklı olması gerekir. Koyun adamak adak olarak sayılan hayvanlardandır.

Pendik Adaklık Koyun
Pendik Adaklık Koyun

Pendik adaklık koyun bulunabilecek güvenilir ve uygun bir yerdir. Her koşula uygun adaklık bulunabilir. Adak olarak koyun dışında da adaklık bir şeyler adayabilirsiniz.  Oruç adanabilir yada sadaka da adayabilirsiniz. Adaklık koyun adamak içinde bazı şartların uygun olması gerekir. Peki bu şartlar nedir? Bu şartlar adak adayacak kişinin akıllı olması gerekir. Ergenlik çağını geçmiş olması gereklidir.  Allah rızası için adanacak olan adağın istenilen durum gerçekleştikten sonra kesilmesi gerekir. Kişi durumuna göre adak adar. Bu bazen bir koyun olabilir bazen de bir dana olabilir. Ama adanan adağın kişinin mal varlığından fazla olmaması gerekir.

Pendik adaklık koyun tabi ki adak için uygun olabilir ama yine de kesim için uygunluğu kontrol edilmelidir. Bu kesilen adaklık koyun fakirlere dağıtılır. Adayan kişi yiyemeyeceği gibi yakın çevresinde bulunan kişilerde yiyemez. Yani annesi, babası, dedesi, torunu, karısı, kocası bu adaklık koyundan yiyemez. Eğer yiyorlarsa bile yediği et miktarının fiyatını fakirlere vermesi gerekir. Adak etinden adayan kişi ve yakınları yiyemeyeceği gibi zengin bir kişide yiyemez. Adak iki şekilde dilenebilir. Bazen bir durumun gerçekleşmesi için adak adanır bazen de Allah için de adanabilir. Allah rızası için bir kurban keseceğim diye adak da bulunulabilir ve kişi bu adağı istediği zaman kesebilir. Bir duruma bağlı olarak adanan adak ise hastam iyileşirse Allah rızası için kurban keseceğim şeklinde olur ve kişi hastası iyileştiği zaman adağını yerine getirmesi gerekir.

Bu adaklarada bakmalısın

Pendik Kurbanlık

Pendik Kurbanlık

Pendik Kurbanlık Pendik kurbanlık satış yeri uzun yıllardan bu yana sizlere en iyi, İslami usullere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Adak Seocu Desteği ile Güçlendirilmiştir. Adak Kurban Satış yeri | Adak Kurban Satış yeri | Adak Kurban Satış yeri | Yangın Söndürme Tüpü